ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  תביעות ביטוחי תאונות אישיות

  ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח הכולל בדרך כלל כמה רכיבים עיקריים: ביטוח נכות צמיתה מתאונה, ביטוח שברים וכוויות, ביטוח למקרה מוות. ביטוחי תאונות אישיות יכולים לכלול גם הרחבות לאבדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה, פיצוי על ימי אשפוז כתוצאה מתאונה ועוד.

  ישנן פוליסות ביטוח חיים שכוללות נספח של פיצוי בגין נכות צמיתה מתאונה שדומה במהותו לביטוח תאונות אישיות בפרק הנכות. ישנם ביטוחים קולקטיביים דרך מקום העבודה או התאגדות בה חבר הלקוח, לעיתים באמצעות בן הזוג, קופת החולים ועוד – ועל כן לקוחות רבים כלל לא מודעים להיותם מבוטחים בביטוחי תאונות אישיות ולעיתים מחמיצים את זכות התביעה בשל תק' ההתיישנות המקוצרת  – העומדת על פי רוב על 3 שנים בלבד, מיום האירוע.

  יש לזכור כי פוליסת ביטוח היא חוזה בין חברת הביטוח למבוטח, ועל כן התנאים, ההרחבות, הסייגים וסכומי הביטוח משתנים מלקוח ללקוח, אם כי המחוקק קבע כללים בסיסיים לכלל הפוליסות.

  יש לזכור ולוודא החרגה של תאונת דרכים או תאונות שאירעו בחו"ל – חלק מהפוליסות עלולות להחריג מתוכן תאונות שהן גם תאונות דרכים, או תאונות שאירעו בחו"ל או בשטחים, תאונות הנובעות מעיסוק בספורט אתגרי, פעולות מלחמתיות וכו'.

  מקרה ביטוח משתנה מפוליסה לפוליסה, בפוליסות שונות יש תנאים מוקדמים לתחולה של הפוליסה, תקופות המתנה, מינימום ימי אשפוז לצורך פיצוי וכיוצ"ב.

  על כן, לאחר תאונה ובטרם הגשת תביעה לחברת הביטוח – מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום, על מנת לבחון את תנאי הפוליסה, את כדאיות ניהול ההליך ולקבל ייעוץ על הפעולות ההכרחיות לביצוע לפני הגשת התביעה נגד חברת הביטוח.

  יש לזכור כי אירוע תאונתי יכול להניב זכות לפיצוי מפוליסות שונות  –  למשל גם ביטוח חובה, גם ביטוח אבדן כושר עבודה או קרן פנסיה, גם ביטוח תאונות אישיות ו/או תלמידים וגם ביטוח חיים בעל מרכיב נכות צמיתה ועוד.

  משרדינו יודע ונכון לתת את המענה ולברר כל תנאי הפוליסות  ואפשרויות התביעה – על מנת להשיא את הפיצוי מכל הגופים הרלוונטיים וכן להילחם בהחלטות דחייה של תביעות ביטוח שנעשו שלא כדין.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן