ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  תאונות עבודה

  לצערנו, תאונות עבודה מתרחשות כל יום

  תאונת עבודה היא כל תאונה שאירעה במסגרת מקום העבודה, עקב העבודה. להגדרת תאונת עבודה יכולות להיות פרשנויות שונות. למשל – גם תאונות שאירעו במסגרת טורניר במקום העבודה, במסגרת יום כיף או יום גיבוש, שליחות מטעם העבודה יכולות להיות מוכרות כתאונות עבודה.

  לציין כי החל משנת 2016 גם תאונות עבודה של משרתי קבע בכוחות הביטחון (למשל תאונות עבודה של משרתי הקבע בצה"ל, משטרה) – מטופלות במחלקת נפגעי עבודה במוסד לביטוח לאומי ואילו קצין התגמולים (משרד הביטחון) מטפל בתאונות מסוימות בלבד, נובעות מפעילות מבצעית.

  כמובן גם תאונות דרכים או אחרות בדרך למקום העבודה או בדרך ממקום העבודה יכולות להיות מוכרות בתנאים נוספים כתאונות עבודות.

  תאונות עבודה מטופלות בדרך כלל, בשלב הראשון, אל מול מחלקת נפגעי עבודה בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריו (על פי תעודת הזהות) של העובד, בתנאי שהעובד אכן בוטח כראוי. לעתים, רק לאחר קרות תאונת עבודה, מתעוררים קשיים כדוגמת אי הפרשות בפועל לביטוח לאומי עבור העובד ומכאן שעלול להיות לא מבוטח במחלקת נפגעי עבודה. כמו כן לעיתים מעסיקים מכחישים את תאונת העבודה ומסרבים לשתף פעולה ולמלא טפסי ההכרה בתאונת העבודה.

  לעיתים מתעורר קושי גם בתיעוד תאונת העבודה מבחינת המסמכים המופקים בקופת החולים, חקירות המופעלות בקשר לתאונת העבודה, סתירה בין הסכומים המבוטחים בביטוח לאומי אל מול הסכומים שמרוויח העובד בפועל ועוד.

  יוער כי גם במקרים בהם העובד לא בוטח בביטוח לאומי – עדיין ניתן לבחון מקורות לתבוע פיצויים בגין נזקים שנגרמו בתאונה.

  במקביל לתביעת המוסד לביטוח לאומי – ניתן לתבוע גם ביטוחים נוספים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוחי אבדן כושר עבודה ואת קרנות הפנסיה – אם כי במקרים מסוימים ובהתאם לתנאי הפוליסה או תקנון קרנות הפנסיה, ישנו קיזוז הנובע מתשלומים המשולמים על ידי מחלקת נפגעי עבודה.

  בנוסף, ככל שתאונת העבודה היא גם תאונת דרכים  – ניתן לתבוע, לאחר סיום ההליך מול המוסד לביטוח לאומי, יתרת הפיצוי מביטוח החובה של הרכב (במקרים מסוימים), וכן לתבוע את המעביד או את פוליסת הביטוח שלו, ככל ועולה כי רשלנות המעביד גרמה לתאונה.

  עורך דין תאונת עבודה

  עורך דין תאונת עבודה

  לאחר תאונת עבודה או כל תאונה בדרך לעבודה או כזו הקשורה למקום העבודה, חשיבות רבה להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום על מנת לבחון אופן ניהול ההליך, כדאיות ניהול ההליך ומיצוי הפיצויים מכלל הגורמים הרלוונטיים.

  משרדינו נותן מענה גם למעבידים הנתבעים באופן פלילי כתוצאה מתאונות עבודה של עובדים וכן בתביעות אזרחיות המוגשות כנגדם בקשר לתאונות עבודה.

  משרדינו מייצג עובדים ומעבידים התובעים או הנתבעים בגין נזקי גוף או רכוש הנובעים מתאונות עבודה. משרדינו מייצג גם בתביעות מחלות מקצוע וכן בתביעות עובדים ומעבידים – הנובעות מיחסי עבודה, בבתי הדין לעבודה וביחידות הגישור.

  פגיעה במקום העבודה שאינה תאונה

  פגיעה ממקום העבודה אינה חייבת להיות רק תאונה מסוג כזה או אחר. ישנם מקרים נוספים בהם כדאי לפנות אל עורך דין תאונת עבודה מומלץ אשר יוכל לסייע גם במקרים אלה. אחד המצבים הוא מחלת מקצוע, מחלה שפרצה בעקבות תנאי עבודה לא תקינים או בעיה כלשהי כמו חשיפה לחומרים מסוכנים במשך שנים. מצב נוסף הוא מיקרוטראומה, בעיה שהתפתחה בהדרגה בעקבות פעולה חוזרת ונשנית בעבודה שהביאה לנזק קטן בכל פעם אך הוא הצטבר והפך לבעיה אמיתית שמגבילה את אותו אדם או מקשה עליו. לא קל להוכיח שישנו קשר סיבתי בין העבודה ותנאיה לבין המחלה או הבעיה שנוצרה ולכן צריך לפנות לעורך דין המתמחה בנושא זה.

  משרד עורכי דין בנבנישתי פסטינגר מתמחה בכל הקשור לתאונות עבודה ונזיקין בכלל. הוא מלווה את לקוחותיו במקצועיות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

  באיזה שלב לפנות אל עורך דין תאונת עבודה מומלץ?

  כאמור, לא בכל מקרה ברור לנפגע למה הוא נחשב ותחת איזו קטגוריה ניתן לכלול אותו. לכן, כדאי לפנות אל עורך דין תאונת עבודה מומלץ, שהוא עורך דין העוסק באופן כללי בנזיקין, כדי שיבחן את המקרה ויציין את הגורמים שניתן לתבוע. אם זוהי תאונת עבודה שהתרחשה במקום העבודה בעקבות רשלנות שלו ניתן לתבוע בין היתר גם את מקום העבודה. מעבר לכך הגורם הראשון שיש להגיש לו תביעה במקרה כזה הוא המוסד לביטוח לאומי. אם מדובר על תאונת עבודה שהיא גם תאונת דרכים יש מקום לתבוע גם את חברת הביטוח בה ישנו ביטוח חובה לרכב. עורך הדין יפרט את כל הגורמים וגם יסייע בניסוח התביעה. לכן, חשוב לפנות אליו מוקדם ככל האפשר גם כדי שיהיה איסוף מסמכים וראיות רלוונטיים.

  עורך דין תאונת עבודה מומלץ

  תאונות עבודה קורות לצערנו לא מעט. ניתן לשמוע בתקשורת מדי פעם על נפילת עובד באתר בניה אך זהו רק קצה הקרחון. גם בעבודה משרדית יכולה לקרות תאונת עבודה אם חפץ כבד נפל ופגע בעובד. יותר מכך, גם מעידה בזמן הפסקת צהריים, כולל מחוץ לשטח מקום העבודה תיחשב כתאונת עבודה ואפילו תאונה או נפילה המתרחשת בדרך למקום העבודה או ממנו. לא כל אדם הנפגע במקרים האחרונים שציינו מודע לכך שזו נחשבת תאונת עבודה. פניה אל עורך דין תאונת עבודה מומלץ להתייעצות תבהיר לו כיצד לפעול ומהם הגורמים שנגדם ניתן להגיש תביעה.

  עורך דין תאונת עבודה מומלץ

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן