ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  שיטת הניקוד

  שיטת הניקוד, המעוגנת בחקיקה, יחודית למדינת ישראל בלבד. לפיה נקבע לצד כל עבירת תעבורה ניקוד בהתאם לחומרת העבירה, ובכך למעשה רשות הרישוי יכולה לנהל מעקב אחר התנהלותם של נהגים, ולהפעיל אמצעים מנהליים בכדי לתת בידי נהגים כלים לשפר את נהיגתם ואף לבחון ולהבטיח את כשירותם לנהיגה.

  שיטת הניקוד יוצרת מנגנון נלווה לענישה המוטלת על ביצוע העבירה מסויימת. מנעד הנקודות נע ביו 2 ועד 10 נקודות בהתאם ל-5 קטגוריות חומרה של העבירות, ולצבירת נקודות לחובת נהג יש משמעות מעשית שנקראת "אמצעי תיקון":

  • צבירת 12-22 נקודות תחייב נהג במעבר קורס בסיסי בנהיגה נכונה בהצלחה.
  • צבירת 24-34 נקודות תחייב את הנהג, בנוסף לקורס הבסיסי, במעבר קורס מתקדם בנהיגה נכונה בהצלחה.
  • בצבירה של 36 ומעלה רשות הרישוי תפסול את רישיון הנהיגה של הנהג למשך 3 חודשים ותחייב הנהג במעבר שני הקורסים הנ"ל בהצלחה.
  • צבירה נוספת של 36 נקודות או 72 נקודות, בתוך 6 שנים, יפסל רישיון הנהיגה של הנהג על ידי רשות הרישוי למשך 9 חודשים, הנהג יחוייב בקורסי נהיגה נכונה, בבדיקה רפואית של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים- המרב"ד (המכונה בציבור "כמכון הארבעה") ובמבחנים עיוני ומעשי.

  כל אמצעי תיקון שמוטל על נהג בדגש לפסילת רישיון, הינו בנוסף לענישה שהושתה על הנהג בגין כל עבירה שביצע, לרבות מצב בו על נהג הושתה פסילת רישיון נהיגה לתקופה מסויימת על ידי בית המשפט, והוא צבר לחובתו 36 נקודות לפחות, הרי שהפסילה מטעם רשות הרישוי תהיה מצטברת לפסילה שהית בית המשפט.

  היות ומדובר בהליך שהוא מינהלי, לנהג עומדת הזכות לטעון טענות בפני רשות הרישוי ולנמק מדוע אין להשית עליו את אמצעי התיקון כאמור. במצב דברים זה הנהג יקבל אורכה בביצוע אמצעי התיקון, ולאחר בחינת הבקשה תחליט רשות הרישוי אם לקבלה אם לאו, דבר שיגרור עימו חובת ביצוע אמצעי התיקון.

  לצורך ניהול נכון של בחינת מצב הנקודות והגש בקשה מנומקת ומשכנעת רצוי להיעזר בליווי וייצוג של עו"ד הבקי ועוסק בתחום דיני התעבורה, על מנת להגדיל את הסיכויים לשכנע את רשות הרישוי כי אין להטיל על הנהג את אמצעי התיקון הנדונים.

  במשרדינו עורך דין אבי בנבנשתי, שבעצמו שירת במשטרת ישראל כ- 25 שנים, שולט ברזי דיני התעבורה ומייצג לקוחות רבים בפני רשות הרישוי.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן