ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עבירות סמים

  סמים

  בישראל העבירות הפליליות מקובצות ברובן בחוק העונשין. עבירות הסמים לסוגיהן מאוגדות בפקודת הסמים המסוכנים.

  החוק בישראל מגדיר קשת רחבה מאוד של איסורים בכל הנוגע לסמים מסוכנים המופיעים בפקודת הסמים, ואוסר לגדל, לייצר, להפיק, לייבא, לייצא, למכור, לשווק, לתווך, להחזיק ולהשתמש בסמים. החוק קובע שהעושה אחד מאלה עובר עבירה פלילית ודינו מאסר. מצד שני המחוקק מצא להבדיל בין מי שמחזיק סם עבור צריכתו העצמית, שהעונש הקבוע בחוק הינו עד 3 שנות מאסר, ובין מי שמחזיק סם מעבר לכמות הנחשבת לצריכה עצמית, קרי שאינה לצריכה עצמית והמשמעות שההחזקה למטרה מסחרית, שהעונש הקבוע בחוק הינו עד 20 שנות מאסר.

  לעיתים נמצא שהכמות עצמה איננה הפרמטר היחיד לפיו יקבע סעיף האישום, ולכוונת המשתמש יש משקל מכריע. בנסיבות מסויימות כמות שהיא מעבר לכמות הצריכה העצמית תיחשב לצריכה עצמית, ולהיפך להחזקת כמות שעונה על הגדרת לצריכה עצמית תיוחס החזקה שלא לצריכה עצמית.

  בעבירות החזקת סמים נהוג לחשוב כי מדובר בעיברות של יחיד, לעומת עבירות הסמים  מתחום הסחר לרבות אספקה, שעל המדינה להוכיח מהלך שהתקיים בין שני בני אדם לפחות. בפועל המדינה יכולה, בתנאים מסויימים, לייחס לאדם שנמצא ביחד עם אחר הנושא עימו סמים, עבירה של החזקת סמים. מדובר בהחזקה קונסטרוקטיבית, בתרגום פשוט ביותר החזקה מובנית כשאין למחזיק הקונסטרוקטיבי כלל שליטה אישית בסם. מעצם היותו של פלוני עם אלמוני הנושא עימו או שבחזקתו סמים, הוא נחשד בהחזקת הסמים בעצמו. על מנת שזה יתקיים יש צורך להוכיח כי פלוני יודע שאלמוני מחזיק עימו סמים, וגם משויך אליו בחברותא.

  סמים מחולקים לפי משפחות בהתאם למאפייני ההשפעה השונים, אך כולם מוגדרים בפקודת הסמים כסמים מסוכנים. לעומת זאת בציבור רווחת ההגדרה "סמים קלים", והכוונה בדרך כלל לקנאביס שהציבור מייחס לגביו קלות יתרה בשימוש ובאחזקה מתוך מחשבה שמדובר בסם קל. בפועל אין מושג משפטי סמים קלים ובכל סם שמופיע בפקודת הסמים המסוכנים טמון פוטנציאל נזק למשתמשים.

  בעת האחרונה עולים מהציבור קולות רבים שקוראים ללגליזציה ודה- קרימינליזציה (אי הפללה) בהחזקת בקנאביס לשימוש עצמי, על ידי כך שאמנם לא יבוטל האיסור על השימוש בסם, אבל הוא לא יגרור עימו הליך פלילי, אלא מינהלי בדמות קנס או הפניה לגורמי טיפול. למען הסר ספק על אף שבפועל כיום נוקטים בהגשת קנסות מנהליים עבירת השימוש העצמי גם בקנאביס לא הוסרה מספר החוקים.

  אם בקנאביס עסקינן ובכלל זה בניסיונות ההסדרה ואי הפללה, נזכיר כי שימוש בסם אינו הולך בכפיפה אחת עם נהיגה ברכב. בניגוד לצריכת אלכוהול, שהמחוקק קבע רמת אלכוהול בגוף שעד אליה לא תיחשב כשכרות בנהיגה, אין כל סייג או התרה לכל רמת סם בגוף נהג בזמן נהיגה.

  נחשד אדם בעבירת סמים, קיימת חשיבות עליונה להיוועץ בעורך דין טרם החקירה על מנת להימנע מביצוע טעויות בתום לב ומסירת פרטים באופן שעלול לסבך את החשוד. רצוי להיוועץ והיות מיוצג על ידי עורך דין המבין את העולם הפלילי ויודע לנהל חקירה תכליתית לטוען המעצרים על מנת להביא לידי ביטוי את גרסת החשוד באופן המיטבי ביותר.

  במשרדינו בנבנשתי פסטינגר, עו"ד אבי בנבנשתי המביא עימו ניסיון רב שנים מעבודתו בשורות משטרת ישראל נותן שרות משפטי, ליווי, יעוץ וייצוג בכל הליכי החקירה לרבות בשלב מעצר הימים והליכי שחרור מהמעצר.

  עורך דין סמים

  עורך דין סמים

  עבירות סמים כוללות החזקה, שימוש ומכירה לא חוקיים של סמים. בעבר, החוק בישראל לא הבחין בין עבירות של סמים קלים יותר לבין עבירות של סמים קשים יותר. עם זאת, כיום יש הבחנה מסוימת בין סוגים שונים של סמים. כאשר פונים לעזרה של עורך דין מיומן בתחום הסמים הבקיא בעבירות סמים, ניתן להדגיש הבחנה זו, במיוחד במקרים של סמים קלים יותר. חשוב להדגיש את חומרת הפשע תוך התייחסות לתקדימים משפטיים הקבועים בחוק. משרד עורכי דין המתמחה בטיפול בעבירות סמים, מציע סיוע מקצועי ללקוחות המוצאים עצמם חשודים בעבירות מסוג זה. אם אתם זקוקים לסיוע בתחום עבירות הסמים, בין אם מדובר בהחזקת סמים אישית או סחר בסמים, עורך דין סמים מנוסה, יבחן את התיק שלכם בצורה הטובה ביותר, ויגבש אסטרטגיה, כיצד לפעול לתוצאה המיטבית ביותר עבור הלקוח.

  פניה מידית לייעוץ עם עורך דין סמים

  פקודת הסמים בישראל אינה מבחינה בין "סמים קלים" כמו קנביס, מריחואנה וחשיש, לבין "סמים קשים" כמו הרואין, קוקאין ואחרים. החוק כולל רשימה של סמים אסורים במדינה. ההבחנה בין החזקת סמים לשימוש עצמי לבין החזקת סמים המיועדים למטרות אחרות, היא מכרעת. העונש המרבי על עבירת החזקת סמים לשימוש עצמי הוא עד שלוש שנות מאסר. עם זאת, אם כמות הסמים חורגת מהמגבלה שהוגדרה לשימוש עצמי, נוצרת הנחה כי הסמים מיועדים למטרות שאינן צריכה אישית. הדבר עלול להוביל לענישה חמורה יותר, כגון עד 20 שנות מאסר בגין עבירות הקשורות להכנת סמים, ייצור, יבוא, ייצוא, סחר או החזקה. במקרים הנוגעים למתן סמים לקטינים או שידול קטינים לסמים, העונש המרבי הוא 25 שנות מאסר. במקרה של מעצר או זימון לחקירה בנושא עבירות סמים, ישנה חשיבות מכרעת להתקשרות מידית עם עורך דין לעבירות סמים.

  מה צריך לדעת על עורך דין סמים

  חיוני לוודא כי עורך הדין מתמחה במשפט פלילי ובעל מומחיות בטיפול בעניינים הקשורים לסמים. עורך דין כזה יחזיק בידע נרחב בנבכי החוק, לרבות תקדימים משפטיים. בין אם מדובר בהחזקת סמים לצריכה אישית או חשדות לסחר בסמים, אנו ממליצים לפנות לייעוץ עם עורך דין סמים ללא דיחוי. משרד עו"ד בנבנשתי- פסטינגר, מומחה בייצוג בתיקי סמים, פנו אליו לייעוץ

  עורך דין עבירות סמים

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן