ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מרשם פלילי

  מידע פלילי

  לכל אדם בישראל בגיר או קטין קיים גיליון מידע פלילי. גיליון המידע הפלילי מנוהל על ידי משטרת ישראל לפי הסמכתה בחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים. גיליון המידע הפלילי מחולק לשני חלקים עיקריים: הראשון- המרשם הפלילי בו יתועדו הרשעותיו הפליליות של אדם, כלומר הליכים בהם אדם נשפט בבית משפט בגין עבירה שביצע ונגזר דינו. השני- הרישום/ המרשם המשטרתי שבו מתועדים הליכי חקירות פליליות (תיקים) שהתנהלו כנגד אדם שנחקר באזהרה בגין חשד לביצוע עבירות פליליות, אך טרם נשפט בבית המשפט. מכאן נלמד שאדם שמעולם לא נחקר במשטרה, לא היה מעורב בפלילים ולא נפתח כנגדו תיק פלילי גיליון המידע הפלילי שלו יהיה ריק מכל תוכן.

  לא ניתן לעשות שימוש נרחב ו/או חופשי בגיליון המידע הפלילי של אדם. בחוק נקבע מיהם הגופים שרשאים לקבל/ לצפות בגיליון המידע הפלילי של אדם, באיזה אופן ועד איזו רמת פירוט, והכל בהתאם לצורך אליו נדרש גליון המידע הפלילי ואופי הגוף המבקש.

  נחקר אדם באזהרה ונפתח נגדו תיק פלילי בתום החקירה יוחלט אםלהגיש כתב אישום או לסגור את התיק (יש 3 עילות סגירה). אם מאותה חקירה לא התפתח כתב אישום והתיק נסגר, הרי שהיות ולא נשפט ולא נגזר דינו, לא יופיע תיעוד התיק במרשם הפלילי, אלא ברישום המשטרתי כתיק סגור. מרשם פלילי הוא בעוכרכם, טפלו רק עם עו"ד מומחה.

  גיליון מידע פלילי

  אחת מעילות סגירת תיק היא היעדר אשמה פלילית, ורק אם תיק יסגר כנגד אדם מעילה זו יוסר תיעוד התיק מגיליון המידע הפלילי בכלל ולא יופיע אף לא ברישום המשטרתי.

  למידע הפלילי בכללותו יש תוקף בהתאם לסוג העבירה המיוחסת, כך שלאחר תקופה מסויימת, בהתאם לסוג העבירה, וכן בתנאי שפלוני אינו פותח תיקים נוספים, אותן הרשעות ברישום הפלילי מתיישנות ולאחר תקופה ארוכה נוספת הן נמחקות. חשוב שלא לטעות ולחשוב כי נמחק קיומו וזיכרו של מרשם פלילי שהיה, אלא התיישנות ומחיקת רישום פלילי בשל חלוף הזמן מצמצם את היקף הגופים הרשאים לעיין בגיליון המידע הפלילי.

  ככל שאדם צובר תיקים פליליים נוספים בטרם חלפה תקופת ההתיישנות של התיק הראשון, מועד התיישנות ומחיקת התיקים מהעבר מתארך ומתרחק אל העתיד יותר ויותר. כמו כן עבירות מסויימות אינן ברות התיישנות ולבטח שאינן נמחקות כמו למשל עבירות מין מסויימות.

  לגיליון המידע הפלילי משמעות רבה על חייו של אדם, ולכן רצוי בכל סוגיה שמתעורר בהקשר זה לפנות ולהיוועץ בעורך דין העוסק ומבין בתחום על מנת להימנע מטעויות ולפעול בדרך המיטבית והנכונה.

  גיליון מידע פלילי

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן