ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מעצרים

  המחוקק העניק סמכות לשוטר לעצור אדם ולשלול את חירותו. מדובר בסמכות רחבה ביותר ולא בכדי קבע המחוקק כי השימוש במעצר יהיה באין מוצא אחר ורק לאחר שמוצו כל האפשרויות האחרות שאינן חמורות כחומרת המעצר.

  הפעלת סמכות המעצר ושלילת חירותו של אדם מחייבת מילוי אחר זכויות בסיסיות של עצורים והפרה של זכויות אלה משפיעות על חוקיות המעצר. בעבירות שאין לגביהן סמכות מעצר, לא ניתן לעצור כאמצעי ראשון וכל הפרה או נקיטת פעולה שאינה חוקית על ידי שוטר יכולה לפגום בחוקיות המעצר עד לאפשרות לשחררו.

  אדם שנעצר על ידי שוטר יובא בהקדם בפני קצין משטרה אשר יבחן את חוקיות המעצר ואת העילה ובסופו של דבר יחליט אם הוא מותיר את המעצר על כנו או משחרר את החשוד לאחר חקירתו בתנאים מגבילים. ככל והוחלט על מעצרו של חשוד יש להביאו בפני שופט בתוך 24 שעות שיחליט על המשך מעצרו או יורה על שחרורו.

  יש לזכור כי המעצר אינו עונש והוא אינו בא כמקדמה על חשבונו, אלא שהוא נועד לאפשר למשטרה לבצע את החקירה כאשר החשוד נמצא בהשגחתה והיא יכולה לפקח על נטרולו מהחברה למשך החקירה. המשטרה מגישה בקשה אחר בקשה לבית המשפט להמשיך ולהורות על מעצרו של חשוד ובכל פעם יתקיים דיון שבסופו יחליט השופט האם ראוי להותיר את החשוד במעצר או שניתן להסתפק בשחרורו בתנאים מגבילים.

  בעת מעצר אדם הוא משולל זכות ליצור קשר עם מקורביו ועם העולם בו הוא חי את חייו ומאידך הוא זכאי להיות מיוצג על ידי עורך דין, ורצוי מאוד כי יהיה מיוצג על ידי עורך דין הבקיא ושולט בדיני המעצרים, מבין את המטריה הפלילית ובעל יכולת לראות את התמונה ככל שניתן בכללותה. יש לזכור כי בעת דיוני המעצר חומרי החקירה אינם חשופים לסניגור המייצג והוא למעשה מגשש באפילה עת טוען המעצרים המבקש להאריך את מעצר החשוד מחזיק בידו את כל חומרי החקירה ומתבסס על נתונים מתוכם, מציג אותם בפני השופט ואילו הסניגור מנסה להבין את אופי הפרשה מתוך התשובות לשאלותיו בהתאם לגרסת החשוד כפי שמסר אותה לעורך הדין.

  קיימת חשיבות עליונה להיוועץ בעורך דין טרם החקירה על מנת להימנע מביצוע טעויות בתום לב ומסירת פרטים באופן שעלול לסבך את החשוד. רצוי להיוועץ והיות מיוצג על ידי עורך דין המבין את העולם הפלילי ויודע לנהל חקירה תכליתית לטוען המעצרים על מנת להביא לידי ביטוי את גרסת החשוד באופן המיטבי ביותר.

  במשרדינו בנבנשתי פסטינגר, עו"ד אבי בנבנשתי המביא עימו ניסיון רב שנים מעבודתו בשורות משטרת ישראל נותן שרות משפטי, ליווי, יעוץ וייצוג בכל הליכי החקירה לרבות בשלב מעצר הימים והליכי שחרור מהמעצר.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן